بزرگترین هرم مصر که هرم خوفو نام دارد

بدون دیدگاه

بزرگترین هرم مصر که هرم خوفو نام دارد ( و خواص آن )

بزرگترین هرم مصر حدود ۴۶۵۰ سال پیش  به دستور خوفو ( فرعون دوم ) ساخته شد این هرم عظیم از حدود دو میلیون و سیصد هزار قطعه سنگ بزرگ که وزن متوسط هر کدام به ۵/۲ تن میرسد

طبق محاسبات دانشمندان وزن کله این هرم به بیش از۵/۶  میلیون تن بالغ میگردد

تنها ساخت زیربنای این هرم ۱۰ سال طول کشیدو صدهزار کارگر در ساخت آن شرکت داشتند.

 

بزرگترین هرم مصر

 

مصریان برای ساخت زیربنای هرم زمین سفتی را کنار رود نیل پیدا کردند و آنها اهرام را طوری ساختند که مدخل ورودی آرامگاه ها دقیقا رو به شمال جغرافیایی است  به اینصورت که ابتدا دیواری از خشت گرداگرد سطح هرم و به ارتفاع قد یک انسان میساختند .شب هنگام محل طلوع ستاره ها را روی دیوار مشخص میکردند و هنگام سحر نیز محل غروب همان ستاره را روی دیوار نشانه گذاری میکردند . سپس دو نقطه علامت گذاری شده را توسط طنابی به مرکز دایره متصل میکردند و به کمک نیمساز زاویه مرکزی جهت شمال جغرافیایی را پیدا میکردند .

بعد از تکمیل زیر بنا نوبت به ساخت خود هرم میرسید اما معدن سنگ فرسنگها آن سوی نیل بود . در آنجا کارگران تخته سنگهای بزرگ را از کوه جدا کرده و سپس با چکش و قلم به صورت مکعب در میآوردندو این تخته سنگهای عظیم را روی الوارهای چوبی تا رودخانه می کشیدند و آنجا با مشقت زیادی سوار بر کرجی میکردندو به آن سوی رود می بردند. پس از پایان عملیات سنگ چینی نوبت به صاف کردن نمای هرم رسید . چهار وجه مثلثی هرم با صفحاتی از سنگ آهک سفید که از معادن بسیار دور توسط کشتی به این مکان آورده شده بودند با سخت ترین سنگ سنباده ها کاملا صیقل داده شده و  سفید پوش شد و در پایان سنگ یکپارچه نوک هرم را با روکش طلا زراندود کردند .

مطلب پیشنهادی  اکتشافات شگفت آور باستان‌شناسی در مصر + عکس(2)

به گفته ی تاریخ مصر باستان  این هرم حتی زیر نور ماه چون الماسی درخشان برق میزده است .

بسیاری از مردم فکر میکردند که این اهرام تمام سنگی و توپر هستند اما درون این ساختمان راهروهای پیچ در پیچ و تالارهایی وجود دارند که به شکل بسیار دقیق و حیرت آوری ساخته شده اند .

سازندگان هرم روی دیواره هرم ورودی مخفی را تعبیه کرده بودند. این ورودی از طریق دالانهایی به سه اتاق راه داشت . مراسم مومیایی کردن در اتاق زیرین هرم انجام میشده . اتاق میانی که کمی بالاتر از ورودی هرم قرار دارد احتمالا محل دفن مومیایی ملکه و اتاق شاه نشین هم محل دفن مومیایی فرعون بوده است. باستانشناسان داخل اتاق شاه نشین تابوت سنگی بزرگی کشف کردند .

حالا چرا هرم؟ این سوالیست که سالها ذهن دانشمندان را مشغول کرده آنها بر اساس تحقیقات به نتایج جالبی دست یافتند از جمله اینکه:

-شیر در داخل پاکتی که به شکل هرم ساخته شده مدت زمان بیشتری سالم می ماند.

-گوشت در داخل هرمی به ابعاد هرم خوفو هرگز فاسد نمی شود!

 – اگر آب در محیط راکدی بماند آلوده می شود ولی اگر همان آب آلوده را داخل هرم بزرگ قرار دهیم کاملا ضدعفونی میشود.

شاید مصریان باستان متوجه این نکات بودند و میخواستند با قرار دادن مومیایی فرعون در داخل هرم جسد او تا ابد سالم بماند .

حالا این سوال مطرح میشه که چرا هرم این خواص را دارد ؟

دانشمندان دلیل علمی این قضیه را اینگونه توجیه میکنند که جهان مملو از یک انرژی به نام  انرژی کیهان است و بین تمام حجم های شناخته شده هرم بیشترین خاصیت جذب و تمرکز این انرژی ناشناخته کیهانی را دارد . با این حال خود دانشمندان هم از گفتن دلیل علمی محکم و قاطع در این خصوص عاجزند .

مطلب پیشنهادی  کشف بقایای اسب نایاب قرن 18

یونانی های باستان هرم بزرگ خوفو در جیزه را یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار آوردند.

ژان کاپارت پژوهشگر آن را ” عظیم ترین یادمان معماری نژاد انسانی ” خوانده است.

آنها امیدوارند که با تحقیقات گسترده روزی برسد که بتوانند به اسرار اهرام مصر پی ببرند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.5]
  • نویسنده
    طلایاب
  • تعداد بازدید
    805 بازدید
۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
لیست قیمت فلزیاب
اخبار ویژه